Niečo o mne z minulosti

Narodil som sa v rokoch, keď v televízii bežal hudobno-zábavný program EIN KESSEL BUNTES.


Ako malého ma veľmi fascinovalo elektrónkové rádio TESLA ADAGIO, ktoré bolo u mojich starých rodičov. Rádio malo gramofón a ja som si už ako chlapec na ňom prehrával rôzne LP platne, až sa mi jedného dňa podarilo zlomiť ihlu, ktorú som nahradil ohnutým špendlíkom. Týmto som poškodil veľa platní, za čo som dostal od rodičov zákaz prístupu k rádiu na niekoľko dní, čo bolo pre mňa veľké nešťastie.
Keď som mal 14 rokov, v miestnom kultúrnom dome som odohral môj prvý maškarný ples pre deti. Žiaľ, aparatúra bola veľmi slabá, no napriek tomu som mal výborné ohlasy. Vtedy som už vedel, čomu sa budem venovať.
Študoval som na strednom odbornom učilišti elektrotechnickom v Nižnej na Orave, neskôr som chvíľu pracoval vo fabrike Tesla Orava, no po výplate som si to rýchlo rozmyslel. Ako 18-ročný som si privyrábal v Taliansku blízko Ríma, kde som si pomaly zarábal na aparatúru. Tam som si kúpil môj prvý stereo zosilňovač Pioneer A-109 40w Amplifier a deck Aiwa Stereo Double Cassette Deck AD-WX808 .
Po návrate z Talianska som k mojej aparatúre prikúpil ďalšie kúsky. Prvé reprosústavy som kúpil v Dolnom Kubíne. Boli to pôvodné reproduktory TESLA 15", ktoré sa používali v rozhlasoch. Tieto potom firma z Čiech prevíjala na 500Watt. S touto aparatúrou som rozbehol prvé diskotéky a dokúpil celý aparát značky RCF.
RCF Event 1000 - pasívny reprobox
RCF Event ESW 1018 - pasívny subwoofer
Neskôr som si prenajal kultúrny dom v našej obci v Bobrove, kde sa mi podarilo zorganizovať veľké akcie:
Rádio ROCK FM - s Julom Viršíkom a Rasťom Očenášom - 800 ľudí
Rádio REBECA - s Jánom Halienom - 500 ľudí
Rádio FUN RADIO - s Radom Pleškom Donatelom - 600 ľudí
Donatelo mal na akcii FUN RADIA novinku roku 1993 - prehrávač PIONEER CDJ 500 II.
Prehrávače sa mi zapáčili a za zarobené peniaze som si jeden kúpil (38 000 Sk). Hudbou som sa inšpiroval z relácie PARTY ZONE, ktorá bola vysielaná raz v týždni o druhej hodine v noci na rádiu ROCK FM, kde som sťahoval tie najlepšie novinky. Samozrejme, ani jedno vydanie BRAVO HITS nesmelo chýbať. Vtedy ešte "napaľováky" neboli veľmi v móde, nakoľko napálené CD stálo 1 200 Sk. Neskôr som dokúpil ešte jeden PIONEER CDJ 500 II a mix DJM 500. Keďže zostava bola kompletná, dostal som nápad organizovať diskotéky po celej Orave s menom DISMAN (disco muž). Tešil som sa z veľkého úspechu a množstva zábavychtivých návštevníkov. Aparatúru som znovu obohatil o videoprojektor značky POLAROID z Ameriky, tento sa mi nanešťastie pokazil, no neskôr som kúpil ďalší, tentokrát značky PANASONIC (250 000 Sk). Týmto som dosiahol najvyššiu návštevnosť na tanečných zábavách.


Kultúrne domy v ktorých som účinkoval:
Bobrov, Zubrohlava, Klin, Rabča, Rabčice, Sihelné, Oravská Polhora, Vavrečka, Oravská Jasenica, Oravské veselé, Mútne, Breza, Krušetnica, Zákamenné, Novoť, Lokca, Babín, Vasiľov, Hruštín, Kňažia, Bziny, Pucov, Malatiná, Istebné, Veličná, Párnica, Pribiš, Horná lehota, Sedliacka dubová, Dlhá nad Oravou, Krivá, Podbieľ, Habovka, Zuberec, Nižná nad Oravou, Tvrdošín, Trstená, Liesek, Vitanová, Suchá hora, Zázrivá


Miesta s rekordnou návštevnosťou:


Oravská Jasenica - Majáles - návštevnosť 1700 ľudí
Liesek - Laserová show - návštevnosť 900 ľudí
Nižná nad Oravou - Katarínska zábava - návštevnosť 800 ľudí
Sedliacka dubová - Štefanská zábava - návštevnosť 600 ľudí
Rabčice - Najmenšia sála - návštevnosť 450 ľudí

Potešíte ma domácou slivovicou značky IMPERATOR :)